Россия будет под санкциями еще пол года

Eurasia News

Євросоюз має намір продовжити санкції проти Росії ще на шість місяців незважаючи на ознаки пом’якшення настроїв у деяких країн блоку.

Про це пише Financial Times з посиланням на джерела в Брюсселі, передає РБК.

Дипломати побоювалися, що питання продовження санкцій проти Росії могло викликати в найближчі два тижні запеклі суперечки між такими країнами, як Угорщина, Греція чи Італія, які хотіли б перегляду обмежень і більш войовничо налаштованими Польщею та Прибалтикою, котрі наполягають на продовженні обмежувальних заходів відносно Москви.

Однак джерела FT у Брюсселі кажуть, що найбільш “миролюбні” країни ЄС вирішили відкласти розгляд своїх вимог щодо перегляду санкцій до саміту в грудні цього року. При цьому деякі члени Євросоюзу розглядають можливість “надіслати політичний сигнал” Москві про те, що політика санкцій наближається до “переломного моменту”, стверджує високопоставлений дипломат, який бере участь у переговорах з питання обмежень.

“Рано чи пізно нам потрібно глибоке і детальне обговорення з питання антиросійський санкцій, і я очікую, що грудень буде правильним часом для цього”, — зазначило інше високопоставлене джерело. Згода країн на “автоматичне продовження” обмежень також пояснюється очікуваннями того, що це буде останній раз, коли ми продовжуємо санкції, у всякому разі в повній мірі”, – пояснило інше джерело. Рішення про продовження європейських санкцій проти Росії може бути прийняте у найближчі два тижні.